Een blog gericht aan mijn zoon.
Lieve Tim,
Vandaag is het Mabon en hiermee begint de herfst. Voor mij is dit nu het zesde jaar dat ik dit een vreselijk seizoen vindt. We gaan weer richting 27 oktober. De dag dat jij zes jaar geleden, op 27 jarige leeftijd, het leven hier op aarde achter je liet. Je was klaar met strijden. Na vele pogingen was het je dan eindelijk gelukt. Vanaf de 1e serieuze poging in 2018 tot jouw sterfdag stond ik altijd ‘aan’. We hadden het er samen over gehad, jij vertelde me dat je de 28 niet zou halen. Je hoorde bij de club van 27, dat snapte ik. Want jij was óók een goede zanger!
Je vroeg me of ik door zou gaan met leven als het je zou lukken. Ik voelde me ‘rijk’ dat je dit met me durfde te bespreken, ondanks dat je wist hoeveel pijn het me deed. Je voelde je veilig bij mij en je wist ook dat ik je niet kon helpen met de strijd tegen je verslaving. Cocaïne, drank en alle troep die je daarnaast had gebruikt hadden sowieso je neurotransmitter-huishouding compleet ontregeld. Ik kon je niet helpen met je depressieve gevoelens, je nachtmerries en het niet weten hoe je überhaupt met negatieve gevoelens om kon gaan. Ik kon je wel helpen met de praktische kant van het leven en heb heel wat keren jouw appartement onder handen genomen, waarna we dan samen gezellig Sushi aten in een inmiddels schoon en opgeruimd huisje.
Je leeft voort in mijn hart, in de verhalen en fijne herinneringen die ik aan je heb. Je bent er iedere dag. Met een liefdevol gevoel, met dankbaarheid en ook met tranen. Tranen zijn immers vloeibaar verlangen en man wat mis ik je!
- Jij bent ook zichtbaar in het filmpje van de campagne : 'lessen voor het leven' van het 113 fonds. Dat zou je niet gewild hebben, maar toch heb ik het geregeld.
- Ik wil geen mensen helpen die kampen met suïcidale gedachten/gedrag- of met verslavingsproblematiek, dat komt te dichtbij.
- Ik wil wel dat suïcide meer bespreekbaar wordt. Het mag en moet uit de duisternis!
- Ik wil ook dat verslaving bespreekbaar wordt. Hier kun je lezen hoe een ouder dat kan doen. Hier kun je lezen hoe een hulpverlener het aan zou kunnen pakken.
- #suïcide #zelfdoding #verslaving
Mabon
De dag en nacht zijn vandaag even lang. Sommige bomen zitten nog vol in het blad terwijl andere al hun blad loslaten. De natuur is vandaag in evenwicht. De kachel gaat binnenkort weer aan en de kaarsen branden iedere avond. De kaarsen branden voor licht en warmte, ze verzachten enigszins het gemis. Ondanks de warmte in huis voel ik in dit seizoen altijd het loslaten van jouw leven hier op aarde.
Van Mabon naar Samhain. Op 31 oktober vier ik Samhain en dan is de sluier tussen de wereld van de levenden en de wereld van de doden op zijn dunst. Ik hoop dat ik dan heel dichtbij kan voelen en met je kan communiceren.